It is most likely that I will die next to a pile of books I was meaning to read. (Lemony Snicket)

pondělí 29. dubna 2013

29.4.2013

Už strašně dlouho se chystám něco sepsat, ale podobně jako KlaPi mám dojem, že naprosto nic nestíhám, nejméně ze všeho psát na blog.
Za duben jsem stihla výlet do Drážďan s kamarádkou, nechat si utáhnout rovnátka, posnídat s holkama v Café Louvre, opít se s Haničkou a marilyn, dokončit teoretickou část bakalářky, znovu se opít na movie night s děvčaty u nás na koleji, navštívit majáles v Ústí nad Labem (a přespat na tamním nádraží) a spáchat výzkum k bakalářce. Leží mi teď doma 110 dotazníků, které čekají na přeťukání do počítače, abych následně mohla vše analyzovat, popsat a shrnout v praktické části bakalářky.
Už nikdy nechci nic podobného dělat, protože lidi jsou nespolehliví kokoti a nesnáším zařizování věcí. Nemohla bych být produkční. V pátek jsem pak musela vystoupit před dvěma třídami na pražském gymnáziu a vyplnit s nimi dotazníky, v pondělí to samé na gymnáziu v Ostravě. Puberťáci jsou bestie, takže jsem si opět potvrdila, že ani učit bych nechtěla (vyvstává tedy otázka, čím já se budu živit, až tu školu jednou dodělám, asi se budu muset zahrabat někam do sklepa s korekturama nebo překladama, protože rozhodně nechci komunikovat s lidma). Jediný poznatek, který zatím z výzkumu mám je ten, že sociolingvistické dotazníkové výzkumy by se neměly dělat mezi dospívající mládeží, protože mládež vám na to sere, odpovědi střílí od boku a naprostá většina dotazníků pak nemá žádnou výpovědní hodnotu.
Čekají mě tři zkoušky, na všechny už mám termíny, tak se teď jen modlím, abych je všechny zvládla na první pokus.
Dělají mi radost kvetoucí stromy a teplo, konečně to pravé počasí pro nezřízenou konzumaci zmrzliny :) poslední dobou si ji dávám fakt skoro každý den. Ale když má člověk na krku sepisování bakalářky a tři zkoušky (a v dohledu státnice), asi má na takové úlety nárok. Pořád si říkám, že teď už začíná ten frmol, to období, kdy přestanu společensky žít a budu jen zavřená doma s učením a bakalářkou... ale dochází mi, že frmol mám už od Vánoc, jenom si prostě vždycky na tu zábavu čas najdu. Jsem hrozně nedisciplinovaná, až teď, když už mi teče do bot, tak se začínám snažit, protože fakt nechci prodlužovat studium ještě do září, ale zároveň pořád vymýšlím, co dalšího bych ještě mohla podniknout, kam jít, ačkoliv si to pak často vůbec neužiju, protože myslím na tu hromadu práce, co mě doma čeká.
Takže tolik report z mého vytíženého života a já se jdu vrhnout zpátky na ty dotazníky! Nebo možná ještě jednu epizodu Doctor Who a jahodovou zmrzlinu a pak dotazníky...

Žádné komentáře:

Okomentovat